sportskoradio903.com.mk
Младиот Кизиќ ја има одбраната на колото во ЛШ (ВИДЕО) - Спортско Радио 90.3
Младиот голман на Вардар, Марко Кизиќ, со само 18 години ги воодушеви навивачите на „црвено-црните“ во последните 15 минути на средбата со Мешков Брест во Лигата на шампионите. Влезе, успеа да врзе неколку одбрани и да го трасира патот на Вардар кон новата победа. Кизиќ на дуелот запиша пет одбрани од кои две во истаRead More