sportskoradio903.com.mk
Милвоки и Хјустон ги „разбија“ Детроит и Јута - Спортско Радио 90.3
Милвоки и Хјустон ги декласираа конкурентите во првите средби од четврфиналната серија во НБА плеј-офото. Предводени од Јанис Адетокунбо, Милвоки славеше над Детроит со 121:86, додека Хјустон го декласираше тимот на Јута со 122:90. Главната ѕвезда на тимот на Милвоки, Адетокунбо, помина само 23 минути на паркетот, откако тренерот одлучи да го повлече од играRead More