sportskoradio903.com.mk
Мики Ивановски победи во Про Фајт 17 - Спортско Радио 90.3
Мики Ивановски синоќа ја извојува 24 професионална победа во 34 борба на Про фајт 17 во Дупница, Бугарија, совладувајќи го европскиот и вицесветски ИТФ шампион во таеквондо кој паралелно настапува и во кик бокс Илијан Томанов во категоријата до 86 килограми. „Ова беше мојата 34 професионална борба и 24 победа“, изјави Ивановски кој по полекаRead More