sportskoradio903.com.mk
Металурзите утре ја затвораат сезоната во СЕХА - Спортско Радио 90.3
Данило Брестовац, тренер на ракометарите на Металург, вели дека неговиот тим на утрешниот меч во СЕХА лигата против Војводина, ќе се обиде да му се реваншира на противникот за поразот од првиот дел од сезоната. „Очекувам победа и тоа со повисока разлика, тоа им го кажав и на играчите. Позитивна вест е тоа што АлександарRead More