sportskoradio903.com.mk
Металург не успеа да направи чудо против Монпеље - Спортско Радио 90.3
Ракометарите на Металург доживеа нов пораз во Лигата на шампионите, откако велерва во Скопје беа поразени од францускиот тим Монпелје со 21:27. Металург добро му се спротивстави на посилниот ривал цели 50 минути, но во финишот дозволи противникот да направи серија од 0:5 и да дојде до посакуваната предност за конечен триумф на овој натпревар.ГоститеRead More