sportskoradio903.com.mk
Меси и Рапино се најдобрите за 2019 година - Спортско Радио 90.3
Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, по рекорден шести пат ја освои престижната награда – „Златна топка“ која му беше врачена на денешната гала-свеченост во Париз. Тој успеа да ја добие трката со играчите на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк и Мохамед Салах. Аргентинецот претходно ја прими наградата и во: 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015 година. МеганRead More