sportskoradio903.com.mk
Менез ќе ги брани боите на мексиканскиот состав Америка - Спортско Радио 90.3
Поранешниот француски репрезентативец, Џереми Менез, ќе ја продолжи кариерата во Мексико. Некогашниот напаѓач на Монако, Рома, Пари Сен Жермен, Милан и Бордо, беше пречекан од десетици навивачи на аеродромот во Мексико Сити. Интересно е дека тој ќе биде единствениот Европеец во мексиканскиот состав. Тој исто така е еден од најпознатите играчи во екипата на АмерикаRead More