sportskoradio903.com.mk
Мекларен нема да тестира во Бразил - Спортско Радио 90.3
Екипата на Мекларен во Формула 1 и компанијата за производство на гуми- „Пирели“, ги откажаа закажаните тестови за денеска и утре поради обидите за вооружен грабеж во Сао Паоло. Членовите на Мерцедес, Вилијамс и Заубер, беа или ограбени или заплашени за време на викендот. Од Мекларен изјавија дека ризикот не вреди штом има опасност „некојRead More