sportskoradio903.com.mk
Манчестер Јинајтед ќе му понуди нов договор на Мурињо - Спортско Радио 90.3
Раководството на Манчестер Јунајтед планира да му понуди на својот менаџер Жозе Мурињо нов пет годишен договор вреден 65 милиони фунти, пишува весникот „The Sun”. Според изданието, платата на „специјалниот“ според новиот договор ќе остане иста, но за 54-годишниот Португалец се предвидени бонуси за освојување на трофеи и за висока позиција во Премиер лигата. ВоRead More