sportskoradio903.com.mk
Македонија ЃП поразена со 3:1 против Алашкерт (ВИДЕО) - Спортско Радио 90.3
Екипата на Македонија ЃП загуби со 3-1 на гостувањето кај Алашкерт на првиот меч од 1. квалификациско коло во Лигата на Европа. Нашиот претставник одигра слаб меч во кој домашните ги искористија своите шанси и на крајот и се израдуваа на победа, која им обезбедува добри шанси за минување во 2. коло. Никита Танков поRead More