sportskoradio903.com.mk
Македонија ги има најдобрите стрелци на Мундијалот - Спортско Радио 90.3
Нашата кадетска ракометна репрезентација на Светското првенство во Скопје денеска ја очекува натпреварот против Јапонија во рамките на последното коло во групата „Ц“. Бидејќи и ние и „самураите“ имаме обезбедено место во наредната фаза, дуелот закажан од 20.30 часот во СЦ Борис Трајковски ќе биде всушност директна пресметка за второто место кое треба да донесеRead More