sportskoradio903.com.mk
Лоренцо: ќе биде подобро - Спортско Радио 90.3
Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо, иако стартуваше лошо со новиот италијански моторцикл во почетокот на новата сезона од Гран При шампионатот, вели дека набрзо ќе се врати на победничките патеки. „Конечно стигнавме во „ Остин“. Немам трпение да се вклучам на патеката по несреќата во Аргентина. Не сакам да се сеќавам на тоа што сеRead More