sportskoradio903.com.mk
Лина експресно до 3. коло во Киасо - Спортско Радио 90.3
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во 3. коло на ИТФ Фјучрсот во швајцарски Киасо, откако претпладнево во меч од втората рунда славеше убедливо над домашната тенисерка Грим со 2:0 (6-2,6-3). Квалификантката Клара Грим очигледно немаше сили да и се спротивстави посериозно на Ѓорческа, која како четвртта фаворитка на турнирот продолжува да реди победи,Read More