sportskoradio903.com.mk
Ленард стави потпис на договорот со ЛА Клиперс - Спортско Радио 90.3
Двократниот МВП на финалето во НБА лигата Каваи Ленард го официјализираше преминувањето во Лос Анџелес Клиперс, потпишувајќи договор со клубот за период од три сезони. За ова време, поранешните играчи на Сан Антонио и Торонто ќе заработи вкупно 103 милиони долари, и ова не е најпрофитабилниот договор што можеше да го добие. Имаше можност даRead More