sportskoradio903.com.mk
Леoнард: Дурант ќе се врати посилен на теренот - Спортско Радио 90.3
Лидерот на кошаркарскиот состав Торонто, Каја Ленард, се осврна на повредата на Кевин Дурант кој најверојатно има скината Ахилова тетива на десната нога. Ѕвездата на Голден Стејт не игра во финалето на НБА а неговиот ривал изрази уверување дека Кеј Ди ќе се врати посилен од порано. „Мислам дека целата ситуација е ужасна за него.Read More