sportskoradio903.com.mk
Леброн и официјално е нов играч на „Лејкерси“ - Спортско Радио 90.3
Една од најголемите ѕвезди во НБА лигата во последната деценија, Леброн Џејмс, од денеска и официјално е нов член на ЛА Лејкерс. Неговиот менаџерски тим и официјално ја објавија преселбата на Леброн во Калифорнија. Договорот е за четири години, од кој Џејмс ќе заработи 153,3 милиони долари. Пред два дена стана јасно дека Леброн гоRead More