sportskoradio903.com.mk
Лаури: сакав да играм за репрезентацијата - Спортско Радио 90.3
Ветеранот во НБА лигата, Кајл Лаури, кој настапува за шампионскиот состав на Торонто, нема да се појави во дресот на САД на Светското првенство во Кина. Искусниот кошаркар не успеа да ја санира навреме повредата на палецот на левата рака и затоа нема да настапи за „Дрим тимот“. „Мислев дека ќе успеам да ја надминамRead More