sportskoradio903.com.mk
Лампард преговара со Челзи - Спортско Радио 90.3
Поранешниот фудбалер на Челзи, Франк Лампард, може да се врати на „Стемфорд Бриџ“ во улога на тренер, најавија денеска медиумите во Англија. Тој во претходната сезона не успеа да го внесе Дерби Каунти во Премиер лигата откако загуби во баражот од Астон Вила, но, сега може да биде дел од најсилната конкуренција во Англија доколкуRead More