sportskoradio903.com.mk
Лаказет ќе паузира само една недела - Спортско Радио 90.3
Повредата на фудбалерот на Олимпик Лион, Александре Лаказет не е сериозна и по паузата за репрезентативни натпревари тој ќе биде назад во тимот за првенствените средби. Вчера Лаказет мораше да го напушти мечот на стартот на второто полувреме. „Лаказет има повреда на стапалото, но вака не изгледа страшно. Мислам дека оваа репрезентативна пауза ќе бидеRead More