sportskoradio903.com.mk
Куман ќе инсистира Лукаку да потпише нов договор - Спортско Радио 90.3
Тренерот на фудбалерите на Евертон, Роналд Куман, изјави дека клубот ќе направи се што е можно за да го задржи белгискиот репрезентативец, Ромелу Лукаку. 23-годишниот напаѓач има договор до лето во 2019 година, но, неодамна го отфрли предлогот на раководството за неделна плата од 140 илјади фунти доколку ја продолжи соработката. Лукаку објасни дека сакаRead More