sportskoradio903.com.mk
„Кралот“ и официјално се пресели во ЛА Лејкерс - Спортско Радио 90.3
Леброн Џејмс и официјално е нов кошаркар на ЛА Лејкерс со тоа што се обврза на четиригодишна верност со „Езерџиите“ , а за овој договор ќе добие 154 милиони долари. Поранешниот кошаркар на Кливленд Кавалирс минатата сезона во регуларниот дел имаше индикатор од 27,5 поени, 8,6 скока и 9,1 асистенции по натпревар, додека во плеј-офот бешеRead More