sportskoradio903.com.mk
Костов имаше блескава партија - Спортско Радио 90.3
Играчот на Работнички, Чавдар Костов, сосема ја доби наградата за „најкорисен играч“ на завршниот дел од кошаркарскиот Куп на Македонија. Неговиот тим денеска во финалето во Гевгелија славеше против Блокотехна и успеа по десетти пат да се израдува на големиот пехар. „Мислам дека беше добар меч на задоволство на гледачите. Во третиот период не сеRead More