sportskoradio903.com.mk
Клоп со двонеделни подготовки за финалето во Лигата на шампионите - Спортско Радио 90.3
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе направи двонеделна „летна подготовка” за неговиот тим пред финалето во Лигата на шампионите против Тотенхем. Пред тоа сепак фудбалерите на Ливерпул добија два дена одмор, откако победија против Вулверхемптон викендов и завршија како втори во Премиер лигата со рекорден број на освоени 97 поени за вицешампионското место. „Треба даRead More