sportskoradio903.com.mk
Клинсман се враќа во Германија - Спортско Радио 90.3
Јирген Клинсман се враќа во Бундеслигата, но не како тренер туку како консултант во Херта (Берлин), јавија медиумите во Германија. 55-годишниот поранешен германски репрезентативец последен пат работел во својата земја пред 10 години, кога беше тренер во екипата на Баерн Минхен. Клинсман го водеше Бундестимот во 2004-2006 година и помина 5 години како селектор наRead More