sportskoradio903.com.mk
Ќе биде „жестоко“ на трибините во Загреб - Спортско Радио 90.3
Ракометарите на Словенија ќе имаат голема поддршка на Европското првенство што се реализира во Хрватска. Според најавите, популарните „змајчеки“ на утрешниот меч против Македонија ќе ги бодрат околку 10.000 навивачи кои по различни патишта ќе пристигнат во арената во Загреб. Медиумите најавуваат дека ќе бидат користени специјални возови и автобуси иако поголемиот дел од фановитеRead More