sportskoradio903.com.mk
Кинезите ставаат пари на маса за Обамејанг - Спортско Радио 90.3
Иднината на голгетерот Пјер Емерик Обамејанг во Борусија (Дортмунд) останува нејасна, откако во борбата за потписот на габонскиот репрезентативец се вклучи и кинескиот Тјанџин Куанџин со понуда од 80 милиони евра, соопштува францускиот весник „L’Equipe“. Сопственикот на кинескиот клуб Шу Јухуј потврди дека ќе биде привлечен барем еден централен напаѓач од европски гигант, но неRead More