sportskoradio903.com.mk
Кик-боксерот Стефановски со уште една титула - Спортско Радио 90.3
Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски синоќа се закити со нова светска титула на ИСКА, една од најголемите кик бокс организации. Стефановски за противник го имаше Софијан Алилуше од Франција. Македонскиот шампион Даниел Стефановски, кој е Европски и Швајцарски првак во тајландски бокс, на синоќешниот натпревар во Цирих се закити со нова светска титула. Стефановски на синоќешниотRead More