sportskoradio903.com.mk
Казинс ќе влезе во „дрим-тимот“ на „Вориорс“ - Спортско Радио 90.3
Еден од најдобрите центри во кошаркарската НБА лига, ДеМаркус Казинс, во наредната сезона ќе го носи дресот на екипата на Голден Стејт. Тој откако потпишал договор за една година кој е вреден 5,3 милиони долари, ќе им се придружи на големите ѕвезди: Кари, Дурант, Томпсон и Грин. ДеМаркус Казинс е во процес на рехабилитација откакоRead More