sportskoradio903.com.mk
Кавани може да го засили тимот од „Винсенте Калдерон“ - Спортско Радио 90.3
Тренерот на фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, сака да го освежи нападот откако во 15 кола во Примера Дивизион неговиот тим постигна скромни 16 голови. Според медиумите, главна трансферна цел на „јорганџиите“ ќе биде корпулентниот напаѓач на ПСЖ, Едисон Кавани. Голгетерот од Уругвај кој ја реализира последната сезона од договорот со „светците“ во меѓувремеRead More