sportskoradio903.com.mk
Кадетите тргнуваат против Литванија на ЕХФ-шампионатот - Спортско Радио 90.3
Кадетската ракометна репрезентација на Македонија, од денеска го започнува настапот на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Под водство на селекторот Брестовац, надежите ќе се обидат да го повторат успехот на јуниорите, кои во Скопје го освоија првото место. Македонија е во група со Швајцарија, Естонија, Фарски острови, Луксембург и Литванија, а својот прв меч го игра одRead More