sportskoradio903.com.mk
Интер се вклучува во трка по Обамејанг - Спортско Радио 90.3
Напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг се најде на списокот на желби кај италијанскиот тим Интер. Оваа информација денес беше објавена од медиумите во Италија, а веднаш ја пренесоа и оние на Островот. Италијанскиот клуб се приклучи во борбата за напаѓачот од Габон, кој тврди дека Реал и Барселона се интересираат за него. И покрај трансферотRead More