sportskoradio903.com.mk
Хрватско засилување за Глазгов Ренџерс - Спортско Радио 90.3
Шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс и официјално го потврди трансферот на 21-годишниот централен дефанзивец Никола Катиќ, кој доаѓа во Шкотска со договор на четири сезони. Катиќ е досегашен фудбалер над Славен Белупо, а следната сезона ќе биде петто засилување во тимот на новиот менаџер Стивен Џерард. Катиќ има и еден натпревар за сениорската репрезентација на ХрватскаRead More