sportskoradio903.com.mk
Хрватска ја совлада Англија по 120 минути и оди во финале - Спортско Радио 90.3
Хрватска се пласираше во финалето на СП во Русија откако ја совлада селекцијата на Англија со 2:1 по продолженија во Москва на стадионот „Лужники“. Хрватска и Англија одиграа интересен и неизвесен натпревар во кој мораше да има и дополнителни минути за да се дојде до финалистот на ова СП во Русија. Англија поведе со 1:0Read More