sportskoradio903.com.mk
Хенес: „Одиме во Дортмунд, но не сме фаворити“ - Спортско Радио 90.3
Претседателот на Баерн (Минхен) Ули Хенес и дава предност на Борусија (Дортмунд) во претстојното дерби помеѓу двата тима од 11-то коло на Бундеслигата. Средбата ќе се игра во сабота на „Сигнал Идуна Парк”, а во моментот баварците заостануваат 4 поени зад „жолто-црните”, кои се лидери на табелата. „Баерн покажа добра игра во второто полувреме наRead More