sportskoradio903.com.mk
Гризман потврди, си заминува од Атлетико Мадрид - Спортско Радио 90.3
Француската ѕвезда на Атлетико Мадрид ќе го напушти клубот по 1 јули. Тој им ја соопштил веќе својата намера на раководството на клубот, односно на тренерот Диего Симеоне и претседателот на клубот Мигуел Анхел Хил Марин. Од Атлетико исто така ја објавија информацијата преку својот официјален профил на „Твитер“, што значи дека има клуб којRead More