sportskoradio903.com.mk
Гринвуд влезе во историјата на Манчестер Јунајтед - Спортско Радио 90.3
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Мејсон Гринвуд стана рекордер на неговиот клуб во европските натпреварувања, јавува Би-Би-Си. Младиот фудбалер влезе во почетниот состав на „црвените ѓаволи“ во натпреварот од 4. коло од групната фаза од Лигата на Европа со Партизан и му помогна на тимот да оствари убедлива победа со 3:0, откако ги помина сите 90Read More