sportskoradio903.com.mk
Ѓоковиќ сака трофеј и од Рим - Спортско Радио 90.3
Новак Ѓоковиќ вчера по третпат во својата кариера го освои Мастерсот од серијата 1000 во Мадрид, а веќе од денеска тргнува во поход на уште еден трофеј. Најдобриот светски рекет вчера изјави дека е презадоволен од настапот во Мадрид и се надева дека победничката серија ќе ја продолжи и во италијанската престолнина. „Многу сум задоволен.Read More