sportskoradio903.com.mk
Фуриозен настап на младите и победа од 7:1 над Фарските Острови - Спортско Радио 90.3
Младата фудбалска репрезентација на Македонија обезбеди убедлива победа од 7:1 (3:1) над селекцијата на Фарските Острови на стартот од квалификацискиот циклус за ЕП 2021 година. На дуелот во Скопје, гостите изненадувачки поведа во 19 минута со гол од пенал, но потоа следуваше целосен пресврт и на крајот убедлива победа. До полувремето Македонија веќе имаше водствоRead More