sportskoradio903.com.mk
ЕХФ ги одреди судиите за првото коло на ЕП - Спортско Радио 90.3
Судиите од Романија, Константин Дин и Сорин-Лаурентин Дину ќе го водат мечот на 13 јануари меѓу Македонија и Словенија на стартот на групната фаза на Европското првенство во ракомет во Хрватска. Откако ЕХФ ги делегираше судиите за 1. коло, втората средба од нашата група меѓу фаворитот Германија и репрезентацијата на Црна Гора им припадна наRead More