sportskoradio903.com.mk
Дурант ќе мора да оди на рехабилитација - Спортско Радио 90.3
Една од главните ѕвезди во екипата на Голден Стејт, Кевин Дурант, ќе го пропушти воведот во финалето на Западната конференција во НБА против составот на Портланд. Кошаркарот на „Вориорс“ се повреди на петтиот натпревар против Хјустон а медицинските прегледи утврдиле дека има благо истегнување на лигаментот. Отсусутвото на Дурант ќе биде голем хендикеп, но, челницитеRead More