sportskoradio903.com.mk
Дончиќ носи нови победи за Далас, Адетокунбо рекордно против ЛА Клиперс - Спортско Радио 90.3
Лука Дончиќ повторно беше најдобар во составот на Далас во еден од најинтересните ноќешни дуели во НБА лигата Маверикси го совладаа Орландо со еден поен разлика 107:106 и ја остварија петтата сезонска победа. Словенецот средбата ја заврши со 27 поени, имаше и по седум скока и асистенции. Најефикасен кај Орландо беше Гордон со 23 поени.Read More