sportskoradio903.com.mk
Договорот е познат: Роналдо за 105 милиони евра во Јуве - Спортско Радио 90.3
Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ќе се пресели во Јувентус за 105 милиони евра, тврди весникот „Марка“. Веста ја потврдија и италијански извори, откако стана јасно дека денеска Реал ја прифатил понудата на шампионот на Италија, па Роналдо ќе добие 30 милиони евра годишно. Трансферот на Роналдо во Јувентус може да биде објавен воRead More