sportskoradio903.com.mk
Дибиров разочаран: Дадовме се што можеме, но не беше доволно - Спортско Радио 90.3
Ракометарот на Вардар и рускиот репрезентативец, Тимур Дибиров, го прокоментира поразот од Исланд синоќа со што Русија практично ги завршува настапите на ова ЕП уште во прелиминарната фаза. „Почнавме многу лошо. После тоа, се обидовме да се вратиме во игра, презедовме многу ризици, ги сменивме момците во одбрана и во напад. Но разликата беше голема.Read More