sportskoradio903.com.mk
Де Бруин и честита на Франција, Погба очекува да биде шампион а Ловрен вели дека Хрватска е подготвена за голем успех - Спортско Радио 90.3
Белгискиот репрезентативец и играч на Манчестер Сити, Кевин де Бруин, му честиташе на францускиот тим за вчерашната победа и пласманот во финалниот меч. Според играчот на „црвените ѓаволи“, двете селекции прикажале добар фудбал. -Тоа беше тежок натпревар. Двете репрезентации имаа блескави монети. Победникот го реши само еден прецизен удар со глава, вели Де Бруин. ИграчотRead More