sportskoradio903.com.mk
Далиќ: Им реков на моите фудбалери - Вие сте „НЕНОРМАЛНИ“ - Спортско Радио 90.3
Хрватска успеа да се пласира во финалето на СП во Русија откако ја елиминираше Англија со 2:1 по продолжение. По историскиот меч, славјето на Хрватите им немаше крај, а селекторот Златко Далиќ беше искрен и откри што им кажал на своите фудбалери по историскиот пресврт против Англија. „Што да кажам друго. Можам само да имRead More