sportskoradio903.com.mk
Чесите загубија, но, одат понатаму - Спортско Радио 90.3
Кошаркарите на Чешка го пополнија последното место во 1 / 4 финалната фаза на Светското првенство во Кина. Чесите во директен дуел за пласман во наредната рунда загубија од Грција со 84:77, но, пресуди вкупната кош разлика во групата. Грците требаше да слават со 12 поени предност за да одат понатаму. Во вториот меч воRead More