sportskoradio903.com.mk
Буфон сруши уште еден рекорд во Јувентус - Спортско Радио 90.3
Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон постави уште еден рекорд во дресот на „бјанконерите”. За време на денешната победа од 1:0 над Сампдорија, Буфон дојде до 39 681 минути за Јувентус во италијанската Серија А, што го искалија на врвот во клупската историја. Зад Џиџи остануваат дури легенди на клубот како Алесандро Дел Пиеро и ДиноRead More