sportskoradio903.com.mk
Брестовац: Сега сме во поволна ситуација - Спортско Радио 90.3
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, по вчерашното реми со Исланд, вели дека овој нерешен резултат е рамен на победа, затоа што овие два меча со Исланд ни донесоа 3 бода. „Честитки за момците, ова беше уште еден квалитетен меч во неколку дена. Ова не е лош резултат, напротив двомеч од кој дојдовме доRead More