sportskoradio903.com.mk
Брестовац: сега ги насочуваме мислите кон домашните обврски - Спортско Радио 90.3
Тренерот на ракометарите на Металург, данило Брестовац, по вчерашната победа против Војводина со 39 спрема 20 со што неговито тим ја заврши сезоната во СЕХА конкуренција, вели дека мечот бил добро загревање за тоа што доаѓа во домашниот шампионат. Гостите од Србија дојдоа со речиси млaдински состав со што Металурзите и немаа вистински противник предRead More