sportskoradio903.com.mk
Браун ја доби довербата на челниците на тимот - Спортско Радио 90.3
Кошаркарскиот состав на Филаделфија нема да го промени тренерот иако загуби од Торонто во полу-финалето на Источната конференција во НБА лигата, објави –„ ESPN“. „Сиксерси“ беа елиминирани од „Рапторси“ во седум натпревари и тоа веднаш предизвика шпекулации во врска со иднината на Брет Браун. Сепак, по последниот состанок на раководството, било решено, 58-годишниот тренер даRead More